..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Rekord Europy Służb Mundurowych w nurkowaniu w głąb ::..
06 XI 2017

Rekord Europy Służb Mundurowych w nurkowaniu w głąb

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
„Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska” tymi słowami Marszałka Józefa Piłsudskiego doskonale można opisać działania mł. chor. Sebastiana Marczewskiego z 3 Batalionu Inżynieryjnego z Niska.
zdjęcie - Rekord Europy Służb Mundurowych w nurkowaniu w głąb
Podziękowania za wsparcie jakie otrzymał Sebastian Marczewski w trakcie realizacji bicia rekordu.

W 2009 roku, podczas eksplozji IED w Afganistanie doznał bardzo poważnego urazu kręgosłupa. Pomimo to nie poddał się, dotychczasową pasję chodzenia po górach zamienił na nurkowanie.

Efektem wieloletnich przygotowań był pobity 5 lipca 2017 r. rekord służb mundurowych w nurkowaniu w głąb. Mł. chor. Sebastian Marczewski uzyskał wynik 240 m na jeziorze Garda we Włoszech. Sukces swój zadedykował kolegom weteranom i weteranom poszkodowanym i jak podkreślił jest to sukces Polskiego Żołnierza. Przygotowania do takiego wyczynu były poprzedzone wieloma miesiącami treningów i wymagały zaangażowania wielu specjalistów w tej dziedzinie.

Podczas spotkania z Dowódcą Generalnym RSZ mł. chor. Sebastian Marczewski podziękował za wsparcie jakie otrzymał ze strony przełożonych w trakcie realizacji bicia rekordu. Szczególne podziękowania otrzymał Dowódca Generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika.

Zgodnie z przytoczoną maksymą mł. chor. Sebastian Marczewski nie spoczywa na laurach. W kolejnym roku czeka go kolejne wyzwanie – ustanowienie Rekordu Świata oraz wpis do księgi rekordów Guinnessa.

Tekst: płk Janusz Zając
Zdjęcia: kpt. Krzysztof Płatek

Podziękowania za wsparcie jakie otrzymał Sebastian Marczewski ze strony przełożo

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
20 IX 2018
Kolejna zmiana warty w Bemowie ...
20 września w Bemowie Piskim odbyło się uroczyste przekazanie zmiany Międzynarodowej Batalionowej Grupy Bojowej NATO
19 IX 2018
Wizyta Attaché Obrony Słowacji
I zastępca Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Jan Śliwka spotkał się dzisiaj ze zdającym i przyjmującym obowiązki na stanowisku ...
19 IX 2018
Akcja Serce BLMW
Lotnicy morscy po raz kolejny w tym roku transportowali organy do przeszczepu. Podobnie jak dwa tygodnie temu transportowo-desantowa Bryza oczekiwała na ...
18 IX 2018
Ostatnia droga wiceadmirała Józefa Unruga ...
Dowodził obroną Polskiego Wybrzeża we wrześniu 1939 roku. Był jednym z tych dowódców, którym Bóg powierzył honor Polaków w dniach tragicznej ...
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie