..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Rekord Europy Służb Mundurowych w nurkowaniu w głąb ::..
06 XI 2017

Rekord Europy Służb Mundurowych w nurkowaniu w głąb

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
„Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska” tymi słowami Marszałka Józefa Piłsudskiego doskonale można opisać działania mł. chor. Sebastiana Marczewskiego z 3 Batalionu Inżynieryjnego z Niska.
zdjęcie - Rekord Europy Służb Mundurowych w nurkowaniu w głąb
Podziękowania za wsparcie jakie otrzymał Sebastian Marczewski w trakcie realizacji bicia rekordu.

W 2009 roku, podczas eksplozji IED w Afganistanie doznał bardzo poważnego urazu kręgosłupa. Pomimo to nie poddał się, dotychczasową pasję chodzenia po górach zamienił na nurkowanie.

Efektem wieloletnich przygotowań był pobity 5 lipca 2017 r. rekord służb mundurowych w nurkowaniu w głąb. Mł. chor. Sebastian Marczewski uzyskał wynik 240 m na jeziorze Garda we Włoszech. Sukces swój zadedykował kolegom weteranom i weteranom poszkodowanym i jak podkreślił jest to sukces Polskiego Żołnierza. Przygotowania do takiego wyczynu były poprzedzone wieloma miesiącami treningów i wymagały zaangażowania wielu specjalistów w tej dziedzinie.

Podczas spotkania z Dowódcą Generalnym RSZ mł. chor. Sebastian Marczewski podziękował za wsparcie jakie otrzymał ze strony przełożonych w trakcie realizacji bicia rekordu. Szczególne podziękowania otrzymał Dowódca Generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika.

Zgodnie z przytoczoną maksymą mł. chor. Sebastian Marczewski nie spoczywa na laurach. W kolejnym roku czeka go kolejne wyzwanie – ustanowienie Rekordu Świata oraz wpis do księgi rekordów Guinnessa.

Tekst: płk Janusz Zając
Zdjęcia: kpt. Krzysztof Płatek

Podziękowania za wsparcie jakie otrzymał Sebastian Marczewski ze strony przełożo

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
23 XI 2017
Wizyta delegacji Sił Powietrznych Pakistanu
23 listopada, I zastępca dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. pil. Jan Śliwka podjął w Dowództwie Generalnym delegację Sił Powietrznych Pakistanu.
23 XI 2017
Komunikat MON
W związku z rozpowszechnianiem informacji zawartych w korespondencji wewnętrznej Dowództwa Generalnego RSZ informuję, że pismo skierowane do jednostek wojskowych miało na ...
23 XI 2017
Taktyczny sprawdzian artylerzystów
W dniach 20-22 listopada, dowódca 23 Pułku Artylerii przeprowadził z 3 dywizjonem artylerii rakietowej ćwiczenie taktyczno-specjalne pk. Tornado-17.
23 XI 2017
Bojowe strzelania w Orzyszu
Przebywający na szkoleniu poligonowym w Orzyszu 3 dar z 11 Mazurskiego Pułku Artylerii przeprowadził ćwiczenie pk. Pantera-17 z użyciem rakiet bojowych.
DRAGON-17
Ćwiczenie DRAGON-17
Święto
Zawody użyteczno-bojowe
USTKA
Święto Wojsk Obrony Przeciwlotniczej
BALTOPS-17
Zawody Strong Europe Tank Challenge