..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Rekord Europy Służb Mundurowych w nurkowaniu w głąb ::..
06 XI 2017

Rekord Europy Służb Mundurowych w nurkowaniu w głąb

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
„Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska” tymi słowami Marszałka Józefa Piłsudskiego doskonale można opisać działania mł. chor. Sebastiana Marczewskiego z 3 Batalionu Inżynieryjnego z Niska.
zdjęcie - Rekord Europy Służb Mundurowych w nurkowaniu w głąb
Podziękowania za wsparcie jakie otrzymał Sebastian Marczewski w trakcie realizacji bicia rekordu.

W 2009 roku, podczas eksplozji IED w Afganistanie doznał bardzo poważnego urazu kręgosłupa. Pomimo to nie poddał się, dotychczasową pasję chodzenia po górach zamienił na nurkowanie.

Efektem wieloletnich przygotowań był pobity 5 lipca 2017 r. rekord służb mundurowych w nurkowaniu w głąb. Mł. chor. Sebastian Marczewski uzyskał wynik 240 m na jeziorze Garda we Włoszech. Sukces swój zadedykował kolegom weteranom i weteranom poszkodowanym i jak podkreślił jest to sukces Polskiego Żołnierza. Przygotowania do takiego wyczynu były poprzedzone wieloma miesiącami treningów i wymagały zaangażowania wielu specjalistów w tej dziedzinie.

Podczas spotkania z Dowódcą Generalnym RSZ mł. chor. Sebastian Marczewski podziękował za wsparcie jakie otrzymał ze strony przełożonych w trakcie realizacji bicia rekordu. Szczególne podziękowania otrzymał Dowódca Generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika.

Zgodnie z przytoczoną maksymą mł. chor. Sebastian Marczewski nie spoczywa na laurach. W kolejnym roku czeka go kolejne wyzwanie – ustanowienie Rekordu Świata oraz wpis do księgi rekordów Guinnessa.

Tekst: płk Janusz Zając
Zdjęcia: kpt. Krzysztof Płatek

Podziękowania za wsparcie jakie otrzymał Sebastian Marczewski ze strony przełożo

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
25 VI 2018
Wojskowa Jurysdykcja Karna
19 czerwca w Auli Jana Pawła II na Kampusie Głównym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się I edycja Międzynarodowej ...
22 VI 2018
Najwyższe piłkarskie podium
21 czerwca w Żaganiu podsumowano rywalizację o miano najlepszej reprezentacji w ramach Otwartych Mistrzostw Wojska Polskiego w piłce nożnej.
22 VI 2018
Zawiszacy są już na Łotwie
20 czerwca żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej wyruszyli w rejon pełnienia misji, w ramach wzmocnionej militarnej obecności NATO na wschodniej flance ...
22 VI 2018
Powrót do Ojczyzny
21 czerwca, kilkanaście minut po godzinie trzeciej nad ranem, na lotnisku wojskowym Wrocław-Strachowice wylądował Boeing C-17 Globemaster III. Do Ojczyzny powrócili ...
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
NATO Tiger Meet zakończone
Strzelanie plutonu nurków z 25BKPow.
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej