..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Rekord Europy Służb Mundurowych w nurkowaniu w głąb ::..
06 XI 2017

Rekord Europy Służb Mundurowych w nurkowaniu w głąb

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
„Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska” tymi słowami Marszałka Józefa Piłsudskiego doskonale można opisać działania mł. chor. Sebastiana Marczewskiego z 3 Batalionu Inżynieryjnego z Niska.
zdjęcie - Rekord Europy Służb Mundurowych w nurkowaniu w głąb
Podziękowania za wsparcie jakie otrzymał Sebastian Marczewski w trakcie realizacji bicia rekordu.

W 2009 roku, podczas eksplozji IED w Afganistanie doznał bardzo poważnego urazu kręgosłupa. Pomimo to nie poddał się, dotychczasową pasję chodzenia po górach zamienił na nurkowanie.

Efektem wieloletnich przygotowań był pobity 5 lipca 2017 r. rekord służb mundurowych w nurkowaniu w głąb. Mł. chor. Sebastian Marczewski uzyskał wynik 240 m na jeziorze Garda we Włoszech. Sukces swój zadedykował kolegom weteranom i weteranom poszkodowanym i jak podkreślił jest to sukces Polskiego Żołnierza. Przygotowania do takiego wyczynu były poprzedzone wieloma miesiącami treningów i wymagały zaangażowania wielu specjalistów w tej dziedzinie.

Podczas spotkania z Dowódcą Generalnym RSZ mł. chor. Sebastian Marczewski podziękował za wsparcie jakie otrzymał ze strony przełożonych w trakcie realizacji bicia rekordu. Szczególne podziękowania otrzymał Dowódca Generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika.

Zgodnie z przytoczoną maksymą mł. chor. Sebastian Marczewski nie spoczywa na laurach. W kolejnym roku czeka go kolejne wyzwanie – ustanowienie Rekordu Świata oraz wpis do księgi rekordów Guinnessa.

Tekst: płk Janusz Zając
Zdjęcia: kpt. Krzysztof Płatek

Podziękowania za wsparcie jakie otrzymał Sebastian Marczewski ze strony przełożo

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
11 XII 2018
Załoga Anakondy ewakuowała na ląd ...
Załoga dyżurna SAR z 43 Bazy Lotnictwa Morskiego przeprowadziła dziś dwudziestą akcję poszukiwawczo-ratowniczą w tym roku, ewakuując na ląd potrzebującego pomocy ...
11 XII 2018
Zmiana na stanowisku Attaché Łotwy
Przybywający z wizytą zapoznawczą Attaché obrony Łotwy ppłk Valerijs Kovgers został powitany przez dowódcę generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosława ...
11 XII 2018
Pamiątkowe grawertony negocjatorom
4 grudnia w Ambasadzie RP w Berlinie zostały wręczone pamiątkowe grawertony w imieniu Dowódcy Generalnego RSZ negocjatorom niemieckim - Pani Sigrid ...
10 XII 2018
Dragoni i napalm
2 kompania zmechanizowana z 10 Brygady Kawalerii Pancernej, odbyła nietypowe zajęcia z Obrony Przed Bronią Masowego Rażenia. Tematem zajęć była ochrona ...
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie