..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Rekord Europy Służb Mundurowych w nurkowaniu w głąb ::..
06 XI 2017

Rekord Europy Służb Mundurowych w nurkowaniu w głąb

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
„Być zwyciężonym i nie ulec, to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska” tymi słowami Marszałka Józefa Piłsudskiego doskonale można opisać działania mł. chor. Sebastiana Marczewskiego z 3 Batalionu Inżynieryjnego z Niska.
zdjęcie - Rekord Europy Służb Mundurowych w nurkowaniu w głąb
Podziękowania za wsparcie jakie otrzymał Sebastian Marczewski w trakcie realizacji bicia rekordu.

W 2009 roku, podczas eksplozji IED w Afganistanie doznał bardzo poważnego urazu kręgosłupa. Pomimo to nie poddał się, dotychczasową pasję chodzenia po górach zamienił na nurkowanie.

Efektem wieloletnich przygotowań był pobity 5 lipca 2017 r. rekord służb mundurowych w nurkowaniu w głąb. Mł. chor. Sebastian Marczewski uzyskał wynik 240 m na jeziorze Garda we Włoszech. Sukces swój zadedykował kolegom weteranom i weteranom poszkodowanym i jak podkreślił jest to sukces Polskiego Żołnierza. Przygotowania do takiego wyczynu były poprzedzone wieloma miesiącami treningów i wymagały zaangażowania wielu specjalistów w tej dziedzinie.

Podczas spotkania z Dowódcą Generalnym RSZ mł. chor. Sebastian Marczewski podziękował za wsparcie jakie otrzymał ze strony przełożonych w trakcie realizacji bicia rekordu. Szczególne podziękowania otrzymał Dowódca Generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika.

Zgodnie z przytoczoną maksymą mł. chor. Sebastian Marczewski nie spoczywa na laurach. W kolejnym roku czeka go kolejne wyzwanie – ustanowienie Rekordu Świata oraz wpis do księgi rekordów Guinnessa.

Tekst: płk Janusz Zając
Zdjęcia: kpt. Krzysztof Płatek

Podziękowania za wsparcie jakie otrzymał Sebastian Marczewski ze strony przełożo

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
22 II 2018
Wizyta Dowódcy US Army Europe ...
22 lutego generał broni Christopher Cavoli wizytował żołnierzy Batalionowej Grupy Bojowej NATO stacjonujących w Bemowie Piskim.
22 II 2018
Pierwszy samodzielny lot
To pierwsza w Siłach Zbrojnych RP kobieta - technik pokładowy obsługi ładunku. W dniach 16-20 lutego samodzielnie wykonywała obowiązki na pokładzie ...
21 II 2018
Saperzy znowu budują
W dniach od 15 stycznia do 14 lutego żołnierze 2 Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego wybudowali tymczasowy most drogowy w miejscowości Dąbrowica.
21 II 2018
Robocza wizyta Dowódcy USAREUR
W środę 21 lutego z roboczą wizytą w pancernej stolicy Polski – Żaganiu przebywał dowódca amerykańskich wojsk w Europie (USAREUR - ...
Szkolenie ogniowe przeciwlotników z Marynarki Wojennej.
Zimowe szkolenie poligonowe 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.
Strzelania AHS Krab
Podniesienie bandery na ORP Kormoran
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej
Ostatnie opuszczenie bandery na ORP Kondor
Wigilia z Prezydentem RP