..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Pożegnanie rezerwistów ::..
04 X 2017

Pożegnanie rezerwistów

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
We wtorek 3 października na placu apelowym 2 Brygady Zmechanizowanej (2BZ) w Złocieńcu, odbyła się uroczysta zbiórka kończąca intensywne szkolenie żołnierzy rezerwy.
zdjęcie - Pożegnanie rezerwistów
Pożegnanie rezerwistów.

Z własnych obserwacji jak i z opinii osób zaangażowanych w proces szkolenia, czas jaki spędziliście w strukturach brygady został właściwie wykorzystany. Ten niezwykle wytężony czas pracy w naszych strukturach dał Wam szansę na odświeżenie posiadanej już wiedzy oraz wzbogacenie jej o nowe wiadomości. Dziękuję za zaangażowanie, determinację oraz wysoką dyscyplinę, które wsparte wiedzą teoretyczną i należytą praktyką, kształtują obraz żołnierzy rezerwy jako znaczącej siły w Polskich Siłach Zbrojnych. Wasze działanie zostało bardzo wysoko ocenione przez przełożonych wszystkich szczebli.” zaznaczył dowódca brygady – pułkownik dyplomowany Artur Pikoń.

Akcentem podsumowującym czas szkolenia w 2BZ było wręczenie wyróżnień żołnierzom, których wysiłek włożony w realizację planowanych przedsięwzięć zasłużył w oczach przełożonych na uznanie. Dowódca Brygady osobiście wręczył listy gratulacyjne oraz drobne upominki w podziękowaniu za trud i wysiłek włożony przez rezerwistów w całym okresie szkolenia, a w szczególności podczas ćwiczeń RYŚ-17 i Dragon-17.

Odśpiewanie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego a następnie defilada pododdziałów zakończyły uroczystą zbiórkę związaną z pożegnaniem żołnierzy rezerwy, którzy w okresie od 6 września do 5 października odbywali szkolenie w strukturach 2 Brygady Zmechanizowanej.

Po pobraniu należnego uposażenia za czas szkolenia oraz rozliczeniu umundurowania i sprzętu wojskowego rezerwiści opuszczą mury złocienieckich koszar i powrócą do rodzinnych domów.

Tekst i zdjęcia: por. Paulina Popiel

Pożegnanie rezerwistów

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
19 X 2017
Spotkanie z weteranami poszkodowanymi w ...
„Człowiek jest tyle wart ile może pomóc drugiemu”. Ta sentencja był myślą przewodnią spotkania z weteranami poszkodowanymi zorganizowanego przez Dowództwo Generalne ...
18 X 2017
Dowódcy eFP w DG RSZ
18 października, dowódca generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika podjął delegację armii amerykańskiej w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.
18 X 2017
Polscy żołnierze w ćwiczeniu Swift ...
W trwającym od 2 października międzynarodowym ćwiczeniu Swift Response 17-2 biorą udział żołnierze i samoloty C-130 Hercules z 33 Bazy Lotnictwa ...
18 X 2017
Zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym
18 października, dowódca generalny RSZ gen. dyw. Jarosław Mika pożegnał żołnierzy kończących swoją służbę w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
DRAGON-17
Ćwiczenie DRAGON-17
Święto
Zawody użyteczno-bojowe
Święto Wojsk Obrony Przeciwlotniczej
BALTOPS-17
Zawody Strong Europe Tank Challenge
Strzelania przeciwlotników