..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Dumny Weteran wręczony po raz piąty ::..
08 IX 2017

Dumny Weteran wręczony po raz piąty

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Podczas XXV MSPO w Kielcach statuetkę Dumnego Weterana przyznano firmie MEGMAR Logistics &Consulting z Kutna. W imieniu weteranów statuetkę wręczył prezesowi Mariuszowi Maślarzowi Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał dywizji Jarosław MIKA.
zdjęcie - Dumny Weteran wręczony po raz piąty
Dumny Weteran wręczony po raz piąty.

Statuetka Dumny Weteran jest przyznawana instytucjom wspierającym weteranów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju, organizacji utworzonej przez uczestników wojskowych misji zagranicznych. O tym, która firma otrzyma nagrodę, decyduje kapituła złożona 

z członków stowarzyszenia. Każdy, kto w niej zasiada, zgłasza kandydatów i z nich w trakcie głosowania jest wybierany zwycięzca.

Jako Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych i będąc tutaj dzisiaj reprezentantem Pana Ministra Obrony Narodowej, chciałbym bardzo podziękować wszystkim tym, którzy nie szczędzą swoich sił i pomagają weteranom poszkodowanym. Nie ma weterana smutnego jest weteran dumny z siebie i z tego, że nosi mundur – powiedział generał Mika podczas uroczystości wręczenia statuetki Dumny Weteran.  

– …z przyjemnością przyjmuję tę statuetkę i dziękuję bardzo za wyróżnienie w imieniu swoim i zespołu firmy MEGMAR. Uważam, że przemysł zbrojeniowy, który czerpie korzyści ze współpracy z siłami zbrojnymi ma też swoje obowiązki. Jednym z nich jest pomoc tym dla których szczęście żołnierskie było mniej łaskawe. – powiedział prezes Maślarz odbierając statuetkę z rąk Dowódcy Generalnego podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

 Na koniec uroczystości Tomasz Kloc, prezes Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju, podziękował za wsparcie firmie MEGMAR oraz Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych.

Podczas uroczystości prezes stowarzyszenia wręczył także pamiątkowe medale. Otrzymały je osoby, które również wspierają naszych weteranów: Elżbieta Maślarz z firmy MEGMAR oraz kpt. Marcel Podhorodecki z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

W tym roku statuetka została wręczona po raz piąty. Wcześniej wyróżnienia otrzymały Wojskowe Zakłady Mechaniczne, Polski Holding Obronny,Targi Kielce SA ora Loockhead Martin.

Tekst: Zespół Prasowy Rodzajów Sił Zbrojnych

Zdjęcia: Piotr Cukier

Dumny Weteran wręczony po raz piąty

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
22 II 2018
Wizyta Dowódcy US Army Europe ...
22 lutego generał broni Christopher Cavoli wizytował żołnierzy Batalionowej Grupy Bojowej NATO stacjonujących w Bemowie Piskim.
22 II 2018
Pierwszy samodzielny lot
To pierwsza w Siłach Zbrojnych RP kobieta - technik pokładowy obsługi ładunku. W dniach 16-20 lutego samodzielnie wykonywała obowiązki na pokładzie ...
21 II 2018
Saperzy znowu budują
W dniach od 15 stycznia do 14 lutego żołnierze 2 Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego wybudowali tymczasowy most drogowy w miejscowości Dąbrowica.
21 II 2018
Robocza wizyta Dowódcy USAREUR
W środę 21 lutego z roboczą wizytą w pancernej stolicy Polski – Żaganiu przebywał dowódca amerykańskich wojsk w Europie (USAREUR - ...
Szkolenie ogniowe przeciwlotników z Marynarki Wojennej.
Zimowe szkolenie poligonowe 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.
Strzelania AHS Krab
Podniesienie bandery na ORP Kormoran
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej
Ostatnie opuszczenie bandery na ORP Kondor
Wigilia z Prezydentem RP