..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Dumny Weteran wręczony po raz piąty ::..
08 IX 2017

Dumny Weteran wręczony po raz piąty

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Podczas XXV MSPO w Kielcach statuetkę Dumnego Weterana przyznano firmie MEGMAR Logistics &Consulting z Kutna. W imieniu weteranów statuetkę wręczył prezesowi Mariuszowi Maślarzowi Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał dywizji Jarosław MIKA.
zdjęcie - Dumny Weteran wręczony po raz piąty
Dumny Weteran wręczony po raz piąty.

Statuetka Dumny Weteran jest przyznawana instytucjom wspierającym weteranów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju, organizacji utworzonej przez uczestników wojskowych misji zagranicznych. O tym, która firma otrzyma nagrodę, decyduje kapituła złożona 

z członków stowarzyszenia. Każdy, kto w niej zasiada, zgłasza kandydatów i z nich w trakcie głosowania jest wybierany zwycięzca.

Jako Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych i będąc tutaj dzisiaj reprezentantem Pana Ministra Obrony Narodowej, chciałbym bardzo podziękować wszystkim tym, którzy nie szczędzą swoich sił i pomagają weteranom poszkodowanym. Nie ma weterana smutnego jest weteran dumny z siebie i z tego, że nosi mundur – powiedział generał Mika podczas uroczystości wręczenia statuetki Dumny Weteran.  

– …z przyjemnością przyjmuję tę statuetkę i dziękuję bardzo za wyróżnienie w imieniu swoim i zespołu firmy MEGMAR. Uważam, że przemysł zbrojeniowy, który czerpie korzyści ze współpracy z siłami zbrojnymi ma też swoje obowiązki. Jednym z nich jest pomoc tym dla których szczęście żołnierskie było mniej łaskawe. – powiedział prezes Maślarz odbierając statuetkę z rąk Dowódcy Generalnego podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

 Na koniec uroczystości Tomasz Kloc, prezes Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju, podziękował za wsparcie firmie MEGMAR oraz Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych.

Podczas uroczystości prezes stowarzyszenia wręczył także pamiątkowe medale. Otrzymały je osoby, które również wspierają naszych weteranów: Elżbieta Maślarz z firmy MEGMAR oraz kpt. Marcel Podhorodecki z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

W tym roku statuetka została wręczona po raz piąty. Wcześniej wyróżnienia otrzymały Wojskowe Zakłady Mechaniczne, Polski Holding Obronny,Targi Kielce SA ora Loockhead Martin.

Tekst: Zespół Prasowy Rodzajów Sił Zbrojnych

Zdjęcia: Piotr Cukier

Dumny Weteran wręczony po raz piąty

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
21 IX 2017
Wiceminister MON obserwował ćwiczenia polskich ...
- Żołnierze ćwiczą obronę, ale dostosowujemy się do współczesnych realiów. Jednym z elementów Dragona-17 będzie przeciwdziałanie zagrożeniom hybrydowym – mówił dziś ...
21 IX 2017
Pamięci polskiej załogi poległej na ...
Delegacja z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego oddała hołd polskiej załodze poległej w 1944 roku na Słowacji.
21 IX 2017
Z Lamparta na Dragon-17
21 Brygada Strzelców Podhalańskich zakończyła ćwiczenie taktyczne z wojskami pod kryptonimem Lampart-17, w którym wzięło udział prawie 1500 żołnierzy. Finałem ćwiczenia ...
21 IX 2017
Taktyczny transport powietrzny
Ostatnim elementem ćwiczenia taktycznego z wojskami Serwal-17 było przemieszczenie sił i środków 25 Brygady Kawalerii Powietrznej na daleką odległość.
Święto
Zawody użyteczno-bojowe
Pro Defense 2017
Bezpieczna Polska
Święto Wojsk Obrony Przeciwlotniczej
BALTOPS-17
Zawody Strong Europe Tank Challenge
Strzelania przeciwlotników