..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Biznes z wojskiem to pewne pieniądze ::..
08 IX 2017

Biznes z wojskiem to pewne pieniądze

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
07.09.2017 r. trzeciego dnia XXV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego odbyła się konferencja pt. „Biznes z wojskiem to pewne pieniądze”, której gospodarzem był szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych generał brygady Dariusz Łukowski.
zdjęcie - Biznes z wojskiem to pewne pieniądze

Podobnie jak poprzednie, piąta edycja konferencji „Biznes z wojskiem to pewne pieniądze” skierowana była do przedstawicieli polskiego przemysłu obronnego oraz polskich firm, które chciałyby podjąć współpracę z Siłami Zbrojnymi RP. Podczas otwarcia seminarium szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych generał brygady Dariusz Łukowski najpierw określił cele spotkania – „Wciąż mamy wrażenie, że jest pewne niedoinformowanie i jest potrzeba przybliżenia naszym partnerom z rynku naszych oczekiwań, potrzeb, możliwości w realizacji zadań związanych z dostawami różnego rodzaju elementów do sił zbrojnych”.

Pierwszym prelegentem był dyrektor Departamentu Polityki Zbrojeniowej pułkownik Karol Dymanowski, który przybliżył zebranym obszary i cele „Narodowej Polityki Zbrojeniowej”, mającej zapewnić rozwój przemysłu obronnego i wprowadzić efektywny system zarządzania cyklem życia sprzętu wojskowego.

W dalszych wystąpieniach posuszono szereg kwestii dotyczących działania Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Prognozę potrzeb Sił Zbrojnych RP w obszarze napraw i przeglądów zasadniczego sprzętu wojskowego w perspektywie lat 2018 – 2022 przedstawił pułkownik Waldemar Masztalerz. Zasadnicze płaszczyzny współpracy Służb Materiałowych z przemysłem omówił pułkownik Grzegorz Mosiołek. Pierwszą część konferencji zamykał zastępca dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej pułkownik Artur Dębczak. Omawiając proces formowania pierwszych trzech brygad WOT pułkownik Dębczak podkreślił wysiłek Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, który był głównym wykonawcą tego zadania.

Drugi panel otwierał podpułkownik Arkadiusz Lenarcik z Wojskowego Ośrodka Farmacji i Techniki Medycznej, który zapoznał uczestników z potencjałem oraz wyzwaniami jakie stoją przed wojskową służbą zdrowia. Następnie specjalista z Szefostwa Infrastruktury IWsp SZ omówił zasoby oraz ilość i wartość inwestycji realizowanych w siłach zbrojnych. Kolejny prelegent, dr inż. Witold Pokora przedstawił zadania, a także dotychczasowe osiągnięcia Centrum Certyfikacji Jakości Wojskowej Akademii Technicznej. Ostatni wystąpił podpułkownik Jacek Szmalenberg, który podpowiadał przedstawicielom przemysłu obronnego jak skutecznie sprzedać usługi i sprzęt dla sił zbrojnych.

Pod koniec konferencji wywiązała się dyskusja pomiędzy reprezentantami wojska i obecnymi na sali przedsiębiorcami dotycząca między innymi kwestii umów wieloletnich i stworzenia jednolitej platformy, zawierającej wszystkie oferty przetargowe ze wszystkich jednostek wojskowych i instytucji Ministerstwa Obrony Narodowej.

Zespół Prasowy Wystawy Sił Zbrojnych

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
25 VI 2018
Wojskowa Jurysdykcja Karna
19 czerwca w Auli Jana Pawła II na Kampusie Głównym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się I edycja Międzynarodowej ...
22 VI 2018
Najwyższe piłkarskie podium
21 czerwca w Żaganiu podsumowano rywalizację o miano najlepszej reprezentacji w ramach Otwartych Mistrzostw Wojska Polskiego w piłce nożnej.
22 VI 2018
Zawiszacy są już na Łotwie
20 czerwca żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej wyruszyli w rejon pełnienia misji, w ramach wzmocnionej militarnej obecności NATO na wschodniej flance ...
22 VI 2018
Powrót do Ojczyzny
21 czerwca, kilkanaście minut po godzinie trzeciej nad ranem, na lotnisku wojskowym Wrocław-Strachowice wylądował Boeing C-17 Globemaster III. Do Ojczyzny powrócili ...
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
NATO Tiger Meet zakończone
Strzelanie plutonu nurków z 25BKPow.
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej