..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Skrzydła nad Kazimierzem ::..
07 IX 2017

Skrzydła nad Kazimierzem

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W dniach 9 i 10 września zapraszamy do Kazimierza Dolnego na wydarzenie plenerowe pod hasłem „Skrzydła nad Kazimierzem”.
zdjęcie - Skrzydła nad Kazimierzem

Wydarzenie pod hasłem „Skrzydła nad Kazimierzem” to event dedykowany całej lotniczej braci, sympatykom lotnictwa polskiego. Ambicją organizatorów jest wykreowanie wydarzenia będącego promocją polskich Sił Powietrznych oraz regionu na wielu płaszczyznach artystycznych. Począwszy od latania pokazowego, poprzez malarstwo, muzykę, teatr, film, aż po poezję.

To wydarzenie przygotowane z myślą o miłośnikach lotnictwa, ale nie tylko. W programie każdy znajdzie coś dla siebie. Znalazły sie w nim: pokazy lotnicze w wykonaniu złożonej z 6 maszyn grupy akrobacyjnej z Dęblina „Biało – Czerwone Iskry”, pokazy musztry paradnej, liczne koncerty, a wśród nich koncert zespołu Nalepa Band oraz premiera kompozycji Władysława Komendarka „Lotnicza kantata”, której towarzyszyć będzie pokaz laserów. Do tego pokazy filmów poświęconych tematyce lotniczej, wystawy malarstwa i wspólne tworzenie mangi lotniczej i wiele innych atrakcji.

Na scenie zainstalowanej na kazimierskim Rynku Głównym wystąpią: artyści amatorzy, uczestnicy koncertu finałowego odbywającego się po raz pierwszy w historii Festiwalu Piosenki Lotniczej o Laur Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, a także zespoły Bleach, Nalepa Band, Rock Union, Rock & Chopin, AKkwarium, Szarotki, Dywizjon 24. W sobotni wieczór odbędzie się premiera najnowszej kompozycji Władysława Komendarka „Lotnicza Kantata” przygotowanej specjalnie na tą okazję. Koncertom towarzyszyć będą pokazy laserów, świateł i wizualizacje.

W ramach „Skrzydeł nad Kazimierzem” odbędą się też projekcje filmów o tematyce lotniczej. W kinie letnim restauracji „Stara Łaźnia” codziennie od 21.00 (od piątku do niedzieli) zostaną wyświetlone pozycje udostępnione przez lubelski ośrodek TVP, a w Kazimierskim Ośrodku Promocji i Turystyki w sobotę rozpocznie się prezentacja Fly Film Festiwal. W miasteczkach namiotowych zaprezentują się Muzeum Sił Powietrznych, 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego oraz Światowe Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Polskiego. Swoją książkę „Legenda Dywizjonu 303” zaprezentuje Arkadiusz Pilch.

Przez dwa dni będziemy świadkami narodzin kolejnego dzieła wybitnej przedstawicielki Digital Art - Sandry Razuri Chlewińskiej, która na rynku Kazimierskim zaprezentuje „na żywo” proces twórczy obrazów w stylu japońskiej sztuki manga. Wszystko zostanie pokazane w czasie rzeczywistym na telebimie.

Jednym z istotnych składników imprezy będzie niedzielny, autorski program Anny Ciepiel – „Skrzydła Dzieciom”. Wezmą w nim udział dzieci ze szkół z Kazimierza Dolnego oraz Świdnika, które, pod kierunkiem animatorów oraz nauczycieli i wolontariuszy, przeżyją swój wielki lot zapoczątkowany o godz. 11.30 startem z okolic kazimierskiej Fary.

Wydarzenie plenerowe pod hasłem „Skrzydła nad Kazimierzem” odbędzie się przy udziale: Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego i Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej oraz Wydawnictwo Kagero. Ponadto możliwość realizacji imprezy zawdzięczamy ogromnej życzliwości i wsparciu mieszkańców Kazimierza Dolnego.

Tekst: Rzecznik Airshow

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
21 XI 2017
Paczki dla żołnierzy w Polskich ...
Informujemy, że można przesyłać paczki żołnierzom służącym w Polskich Kontyngentach Wojskowych: PKW Afganistan RSM, PKW KFOR, PKW EUFOR/MTT, PKW OIR KUWEJT, ...
21 XI 2017
Oddali krew - ratują życie
W piątek, 17 listopada, w Klubie Wojskowym 5 Lubuskiego Pułku Artylerii sulechowscy artylerzyści oddali ponad 22 litry krwi.
20 XI 2017
Początki wśród pancerniaków
Początki czasami bywają trudne... A jak jest w przypadku podporuczników nowoprzybyłych do świętoszowskiej jednostki? Przez cały tydzień trwał kurs adaptacyjny dla ...
20 XI 2017
Wizyta amerykańskich kongresmenów
W dniach 18-19 listopada Delegacja Kongresu Stanów Zjednoczonych odwiedziła komponenty wojsk amerykańskich stacjonujących na terenie Rzeczpospolitej Polski.
DRAGON-17
Ćwiczenie DRAGON-17
Święto
Zawody użyteczno-bojowe
USTKA
Święto Wojsk Obrony Przeciwlotniczej
BALTOPS-17
Zawody Strong Europe Tank Challenge