..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - „Dwunastka” na 27. Philips Półmaratonie ::..
06 IX 2017

„Dwunastka” na 27. Philips Półmaratonie

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Rosnąca popularność biegania i półmaratonów powoduje, że coraz liczniej biorą w nich udział żołnierze. Z tego względu w organizowanym w niedzielę 3 września br. 27. Półmaratonie Philipsa w Pile uczestniczyli również byli i obecni żołnierze szczecińskiej „Dwunastki”.
zdjęcie - „Dwunastka” na 27. Philips Półmaratonie
27. Philips Półmaraton. Fot.: por. B. Łukaszewski

„Sport to zdrowie” - doskonale znane jest to powiedzenie, dlatego rosnąca popularność sportów, a w szczególności bieganie jest również widoczne wśród żołnierzy szczecińskiej „Dwunastki”. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim sierpniowy półmaraton organizowany w Szczecinie, w którym każdego roku sprawdza swoją formę fizyczną kilkuset żołnierzy 12 Dywizji.

Wielu z nich skrupulatnie i systematycznie pracuje nad utrzymaniem najwyższej sprawności, dlatego najlepszą okazją do jej potwierdzenia są tego typu wyzwania. Dodatkowo trasa półmaratonu pilskiego przebiega po stosunkowo płaskim terenie, dlatego biegacze chętnie w nim uczestniczą, aby ustanawiać własne „rekordy życiowe” lub zdobywać kolejny element „Korony Półmaratonów Polskich”.

„Półmaratony są doskonałym czynnikiem motywującym do regularnego trenowania, doskonalenia sprawności fizycznej, ustanawiania własnych rekordów, ale również wspaniałą okazją do spotkania wielu przyjaciół - biegaczy, z którymi konkurowanie jest samą przyjemnością” - podkreślił st. chor. szt. Mirosław Pajkowski z Dowództwa 12 Dywizji, który jako jeden z wielu żołnierzy uczestniczył w niedzielnym biegu.

Tekst i zdjęcia: por. Błażej Łukaszewski

27. Philips Półmaraton. Fot.: por. B. Łukaszewski

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
21 XI 2017
Paczki dla żołnierzy w Polskich ...
Informujemy, że można przesyłać paczki żołnierzom służącym w Polskich Kontyngentach Wojskowych: PKW Afganistan RSM, PKW KFOR, PKW EUFOR/MTT, PKW OIR KUWEJT, ...
21 XI 2017
Oddali krew - ratują życie
W piątek, 17 listopada, w Klubie Wojskowym 5 Lubuskiego Pułku Artylerii sulechowscy artylerzyści oddali ponad 22 litry krwi.
20 XI 2017
Początki wśród pancerniaków
Początki czasami bywają trudne... A jak jest w przypadku podporuczników nowoprzybyłych do świętoszowskiej jednostki? Przez cały tydzień trwał kurs adaptacyjny dla ...
20 XI 2017
Wizyta amerykańskich kongresmenów
W dniach 18-19 listopada Delegacja Kongresu Stanów Zjednoczonych odwiedziła komponenty wojsk amerykańskich stacjonujących na terenie Rzeczpospolitej Polski.
DRAGON-17
Ćwiczenie DRAGON-17
Święto
Zawody użyteczno-bojowe
USTKA
Święto Wojsk Obrony Przeciwlotniczej
BALTOPS-17
Zawody Strong Europe Tank Challenge