..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - „Dwunastka” na 27. Philips Półmaratonie ::..
06 IX 2017

„Dwunastka” na 27. Philips Półmaratonie

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Rosnąca popularność biegania i półmaratonów powoduje, że coraz liczniej biorą w nich udział żołnierze. Z tego względu w organizowanym w niedzielę 3 września br. 27. Półmaratonie Philipsa w Pile uczestniczyli również byli i obecni żołnierze szczecińskiej „Dwunastki”.
zdjęcie - „Dwunastka” na 27. Philips Półmaratonie
27. Philips Półmaraton. Fot.: por. B. Łukaszewski

„Sport to zdrowie” - doskonale znane jest to powiedzenie, dlatego rosnąca popularność sportów, a w szczególności bieganie jest również widoczne wśród żołnierzy szczecińskiej „Dwunastki”. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim sierpniowy półmaraton organizowany w Szczecinie, w którym każdego roku sprawdza swoją formę fizyczną kilkuset żołnierzy 12 Dywizji.

Wielu z nich skrupulatnie i systematycznie pracuje nad utrzymaniem najwyższej sprawności, dlatego najlepszą okazją do jej potwierdzenia są tego typu wyzwania. Dodatkowo trasa półmaratonu pilskiego przebiega po stosunkowo płaskim terenie, dlatego biegacze chętnie w nim uczestniczą, aby ustanawiać własne „rekordy życiowe” lub zdobywać kolejny element „Korony Półmaratonów Polskich”.

„Półmaratony są doskonałym czynnikiem motywującym do regularnego trenowania, doskonalenia sprawności fizycznej, ustanawiania własnych rekordów, ale również wspaniałą okazją do spotkania wielu przyjaciół - biegaczy, z którymi konkurowanie jest samą przyjemnością” - podkreślił st. chor. szt. Mirosław Pajkowski z Dowództwa 12 Dywizji, który jako jeden z wielu żołnierzy uczestniczył w niedzielnym biegu.

Tekst i zdjęcia: por. Błażej Łukaszewski

27. Philips Półmaraton. Fot.: por. B. Łukaszewski

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
21 IX 2017
Wiceminister MON obserwował ćwiczenia polskich ...
- Żołnierze ćwiczą obronę, ale dostosowujemy się do współczesnych realiów. Jednym z elementów Dragona-17 będzie przeciwdziałanie zagrożeniom hybrydowym – mówił dziś ...
21 IX 2017
Pamięci polskiej załogi poległej na ...
Delegacja z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego oddała hołd polskiej załodze poległej w 1944 roku na Słowacji.
21 IX 2017
Z Lamparta na Dragon-17
21 Brygada Strzelców Podhalańskich zakończyła ćwiczenie taktyczne z wojskami pod kryptonimem Lampart-17, w którym wzięło udział prawie 1500 żołnierzy. Finałem ćwiczenia ...
21 IX 2017
Taktyczny transport powietrzny
Ostatnim elementem ćwiczenia taktycznego z wojskami Serwal-17 było przemieszczenie sił i środków 25 Brygady Kawalerii Powietrznej na daleką odległość.
Święto
Zawody użyteczno-bojowe
Pro Defense 2017
Bezpieczna Polska
Święto Wojsk Obrony Przeciwlotniczej
BALTOPS-17
Zawody Strong Europe Tank Challenge
Strzelania przeciwlotników