..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - „Dwunastka” na 27. Philips Półmaratonie ::..
06 IX 2017

„Dwunastka” na 27. Philips Półmaratonie

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Rosnąca popularność biegania i półmaratonów powoduje, że coraz liczniej biorą w nich udział żołnierze. Z tego względu w organizowanym w niedzielę 3 września br. 27. Półmaratonie Philipsa w Pile uczestniczyli również byli i obecni żołnierze szczecińskiej „Dwunastki”.
zdjęcie - „Dwunastka” na 27. Philips Półmaratonie
27. Philips Półmaraton. Fot.: por. B. Łukaszewski

„Sport to zdrowie” - doskonale znane jest to powiedzenie, dlatego rosnąca popularność sportów, a w szczególności bieganie jest również widoczne wśród żołnierzy szczecińskiej „Dwunastki”. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim sierpniowy półmaraton organizowany w Szczecinie, w którym każdego roku sprawdza swoją formę fizyczną kilkuset żołnierzy 12 Dywizji.

Wielu z nich skrupulatnie i systematycznie pracuje nad utrzymaniem najwyższej sprawności, dlatego najlepszą okazją do jej potwierdzenia są tego typu wyzwania. Dodatkowo trasa półmaratonu pilskiego przebiega po stosunkowo płaskim terenie, dlatego biegacze chętnie w nim uczestniczą, aby ustanawiać własne „rekordy życiowe” lub zdobywać kolejny element „Korony Półmaratonów Polskich”.

„Półmaratony są doskonałym czynnikiem motywującym do regularnego trenowania, doskonalenia sprawności fizycznej, ustanawiania własnych rekordów, ale również wspaniałą okazją do spotkania wielu przyjaciół - biegaczy, z którymi konkurowanie jest samą przyjemnością” - podkreślił st. chor. szt. Mirosław Pajkowski z Dowództwa 12 Dywizji, który jako jeden z wielu żołnierzy uczestniczył w niedzielnym biegu.

Tekst i zdjęcia: por. Błażej Łukaszewski

27. Philips Półmaraton. Fot.: por. B. Łukaszewski

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
22 II 2018
Wizyta Dowódcy US Army Europe ...
22 lutego generał broni Christopher Cavoli wizytował żołnierzy Batalionowej Grupy Bojowej NATO stacjonujących w Bemowie Piskim.
22 II 2018
Pierwszy samodzielny lot
To pierwsza w Siłach Zbrojnych RP kobieta - technik pokładowy obsługi ładunku. W dniach 16-20 lutego samodzielnie wykonywała obowiązki na pokładzie ...
21 II 2018
Saperzy znowu budują
W dniach od 15 stycznia do 14 lutego żołnierze 2 Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego wybudowali tymczasowy most drogowy w miejscowości Dąbrowica.
21 II 2018
Robocza wizyta Dowódcy USAREUR
W środę 21 lutego z roboczą wizytą w pancernej stolicy Polski – Żaganiu przebywał dowódca amerykańskich wojsk w Europie (USAREUR - ...
Szkolenie ogniowe przeciwlotników z Marynarki Wojennej.
Zimowe szkolenie poligonowe 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.
Strzelania AHS Krab
Podniesienie bandery na ORP Kormoran
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej
Ostatnie opuszczenie bandery na ORP Kondor
Wigilia z Prezydentem RP