..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w PKW Łotwa ::..
03 VIII 2017

Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w PKW Łotwa

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Camp Adazi zostały podzielone na dwie części: sportową i oficjalną. 1 sierpnia o godz. 17.00 czasu polskiego w bazie rozbrzmiała syrena upamiętniająca wybuch powstania.
zdjęcie - Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w PKW Łotwa
Obchody 73. rocznicy Powstania Warszawskiego w PKW Łotwa. Fot.: archiwum PKW

Dzień rocznicy wybuchu zbrojnego wystąpienia mieszkańców stolicy przeciwko niemieckiemu okupantowi żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Łotwie, wspólnie z żołnierzami 11 pułku artylerii z Węgorzewa, którzy przybyli do Camp Adazi, by wziąć udział w certyfikacji efP BG, uczcili uroczystą zbiórką i hołdem oddanym powstańcom. W tym dniu, o godz. 17.00 czasu polskiego, tak w bazie, jak i w wielu miastach w naszym kraju, rozbrzmiała syrena upamiętniająca wybuch powstania. Uroczyste obchody zakończyła msza święta w intencji poległych powstańców, odprawiona w kaplicy międzynarodowej przez kapelana PKW mjr Grzegorza Przewrockiego.

Wcześniej, w sobotę 29 lipca, odbyły się także zawody o tytuł drużynowego mistrza PKW Łotwa w CrossFit, które uroczyście otworzył dowódca PKW mjr Marek Potorski. Rozpoczęcie zawodów poprzedziła minuta ciszy w hołdzie bohaterskiej postawy Powstańców. W mistrzostwach udział wzięło dziesięć trzyosobowych zespołów wystawionych z wszystkich komponentów polskiego kontyngentu.

Po zaciętej i wyczerpującej walce zwyciężył zespół Łączności w składzie:
- st. sierż. Remigiusz Chojnowski,
- st. kpr. Patryk Szukiełowicz,
- szer. Kamil Liberadzki,
II miejsce zajął zespół Narodowego Elementu Wsparcia Logistycznego, a III miejsce przypadło reprezentacji Dowództwa.
Zespoły zajmujące miejsca na podium otrzymały z rąk dowódcy PKW pamiątkowe medale, a zwycięzcy dodatkowo wyróżnieni zostali okazałym pucharem. Ponadto dowódca kontyngentu przygotował nagrodę indywidualną dla MVP zawodów, którym po przeliczeniu punktów sędziowskich został st. sierż. Remigiusz Chojnowski.

Tekst: kpt. Przemysław Brant
Zdjęcia: archiwum PKW Łotwa

Obchody 73. rocznicy Powstania Warszawskiego w PKW Łotwa. Fot.: archiwum PKW

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
17 VIII 2017
Saperzy z pomocą ludności cywilnej
Od poniedziałku, 14 sierpnia br., żołnierze 2 Mazowieckiego Pułku Saperów uczestniczą w akcji udrażniania Wielkiego Kanału Brdy, rzeki Brdy oraz drogi ...
17 VIII 2017
Konferencja Air Show 2017 na ...
Zapraszamy przedstawicieli mediów w piątek, 18 sierpnia 2017 r., o godz. 11:00 do 1 Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie, ul. Żwirki ...
17 VIII 2017
Marynarz Strongmen wraca do gry
W dniu Święta Wojska Polskiego w Gniewinie odbyła się piąta edycja Pucharu Polski Strongmen. Dziesięciu utalentowanych zawodników, pięć trudnych konkurencji, trzech ...
17 VIII 2017
Szkolenie 7 bkpow z komponentem ...
7 batalion kawalerii powietrznej odbył ostatnie w tym roku wspólne szkolenie z komponentem sił zbrojnych Kanady.
Zawody użyteczno-bojowe
Pro Defense 2017
Bezpieczna Polska
Dzień Otwartych Koszar CSWL Drawsko
BALTOPS-17
Zawody Strong Europe Tank Challenge
Strzelania przeciwlotników
Szkolenie spadochronowe żołnierzy 25BKPow