..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Nowy rekord w nurkowaniu ::..
10 VII 2017

Nowy rekord w nurkowaniu

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
5 lipca br. mł. chor. Sebastian Marczewski z 3 Batalionu Inżynieryjnego z Niska wykonał nurkowanie na głębokość 240 m. ustanawiając tym samym nowy rekord służb mundurowych.
zdjęcie - Nowy rekord w nurkowaniu

Zejście pod wodę trwało 500 minut i przebiegło bez żadnych zakłóceń.

„Widoczność na głębokości 240 metrów była doskonała, a obecne olbrzymie głazy zapewniały wprost księżycowe widoki” – tak docelową głębokość opisał mł. chor. Marczewski. I jak sam dodaje, sukces w tym przedsięwzięciu był możliwy „dzięki treningowi, „roznurkowaniu się” oraz zastosowaniu doskonałego wyposażenia”.

Ten nowy rekord w nurkowaniu jest znakomitym dowodem na to, że nawet po odniesieniu ciężkich ran podczas pełnienia misji poza granicami kraju, dzięki silnej woli i treningowi, można nie tylko wrócić do normalnego funkcjonowania w służbie, ale nawet być o krok dalej niż inni. Tak stało się właśnie w przypadku mł. chor. Marczewskiego, który został poważnie ranny podczas VI zmiany PKW Afganistan w 2009 roku.

Serdecznie gratulujemy Panu Chorążemu nowego rekordu służb mundurowych na skalę europejską oraz życzymy dalszych sukcesów!

Tekst: kpt. Krzysztof Płatek

Zdjęcia: mł. chor. Sebastian Marczewski

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
19 III 2018
Osłona transportu morskiego
19 marca z Portu Wojennego w Gdyni wyszła Okrętowa Grupa Zadaniowa (OGZ) złożona z jednostek wchodzących w skład 3 Flotylli Okrętów.
19 III 2018
Aviation Detachment 18-2
W 33 Bazie Lotnictwa Transportowego trwa polsko-amerykańskie szkolenie lotnicze oraz spadochronowe w ramach rotacji Aviation Detachment 18-2.
19 III 2018
Komunikat – Media Day AvDet
23 marca na terenie powidzkiego lotniska odbędzie się Dzień otwarty dla mediów w ramach polsko-amerykańskiego szkolenia Aviation Detachment 18-2.
19 III 2018
Wizyta Zastępcy Sekretarza Generalnego NATO
16 marca na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz odbyła się wizyta zastępcy sekretarza generalnego NATO pani Rose Gottemoeller.
3 Flotylla Okrętów
Szkolenie ogniowe przeciwlotników z Marynarki Wojennej.
Zimowe szkolenie poligonowe 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.
Strzelania AHS Krab
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej
Ostatnie opuszczenie bandery na ORP Kondor