..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Wręczenie odznaczenia Legion Of Merit ::..
07 VII 2017

Wręczenie odznaczenia Legion Of Merit

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W dniu 7 lipca br. w Dowództwie Generalnym RSZ odbyła się uroczystość z okazji odznaczenia Legią Zasługi gen. bryg. Adama Joksa.
zdjęcie - Wręczenie odznaczenia Legion Of Merit

W obecności I zastępcy dowódcy generalnego RSZ gen. dyw. pil. Jana Śliwki oraz kierowczniczej kadry dowództwa odznaczenie nadane przez prezydenta Stanów Zjednoczonych wręczył wyróżnionemu żołnierzowi dowódca US Army w Europie gen. Ben Hodges. Jednocześnie złożył mu najserdeczniejsze gratulacje i podziękowania za skuteczne dowodzenie, tak specyficznym rodzajem wojsk, jakim są wojska powietrzno-desantowe. Zwrócił również uwagę, na umiejętność rozwiązywania przez gen. Adama Joksa problemów natury logistycznej, planistycznej i szkoleniowej w dynamicznie zmieniających się warunkach prowadzonych działań.

Podczas uroczystości głos zabrał także odznaczony oficer, który podziękował za to ogromne wyróżnienie i przyznał, że jest ono przede wszystkim dowodem uznania dla wszystkich żołnierzy polskich i amerykańskich, którymi miał zaszczyt dowodzić w 2014 roku podczas realizacji wspólnych zadań.

Tekst: kpt. Krzysztof Płatek
Zdjęcia: Mirosław Wójtowicz

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
19 III 2018
Osłona transportu morskiego
19 marca z Portu Wojennego w Gdyni wyszła Okrętowa Grupa Zadaniowa (OGZ) złożona z jednostek wchodzących w skład 3 Flotylli Okrętów.
19 III 2018
Aviation Detachment 18-2
W 33 Bazie Lotnictwa Transportowego trwa polsko-amerykańskie szkolenie lotnicze oraz spadochronowe w ramach rotacji Aviation Detachment 18-2.
19 III 2018
Komunikat – Media Day AvDet
23 marca na terenie powidzkiego lotniska odbędzie się Dzień otwarty dla mediów w ramach polsko-amerykańskiego szkolenia Aviation Detachment 18-2.
19 III 2018
Wizyta Zastępcy Sekretarza Generalnego NATO
16 marca na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz odbyła się wizyta zastępcy sekretarza generalnego NATO pani Rose Gottemoeller.
3 Flotylla Okrętów
Szkolenie ogniowe przeciwlotników z Marynarki Wojennej.
Zimowe szkolenie poligonowe 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.
Strzelania AHS Krab
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej
Ostatnie opuszczenie bandery na ORP Kondor