..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Przekazywanie dowodzenia Dowództwem Generalnym ::..
30 VI 2015

Przekazywanie dowodzenia Dowództwem Generalnym

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Gen. broni pil. Lech Majewski i gen. dyw. Mirosław Różański podpisali protokoły przekazania-objęcia stanowiska Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Kameralna uroczystość odbyła się w Dowództwie Generalnym RSZ, w obecności kierowniczej kadry dowództwa oraz dowódców najważniejszych związków taktycznych i instytucji podległych DGRSZ. Jutro o godz. 8.30 w Dowództwie Generalnym odbędzie się oficjalna ceremonia przekazania dowodzenia – w obecności przedstawicieli najważniejszych władz państwowych.
zdjęcie - Przekazywanie dowodzenia Dowództwem Generalnym
Przekazanie dowodzenia DGRSZ

Generał Majewski podziękował kierowniczej kadrze i bezpośrednio podległym podwładnym za owocną współpracę, dzięki której zaistniała nowa jakość w dowodzeniu wojskami i ich szkoleniu. Przyznał, że na strategicznym szczeblu wymagania wobec dowódców i osób funkcyjnych są niebagatelne, a godziny służbowe trudno oddzielić od czasu prywatnego. Dlatego podziękował również za wyrozumiałość dla żołnierskich obowiązków rodzinom podwładnych.

Generał Różański stwierdził, że docenia dotychczasową działalność DGRSZ i nazwał ją sukcesem, tym większym, że osiągnięty w zmienionej sytuacji geopolitycznej i przy zwiększonych oczekiwaniach społeczeństwa wobec wojska. Ponadto podziękował generałowi Majewskiemu za stworzenie „eleganckich warunków przekazywania dowodzenia”. – Od postanowienia prezydenta o mianowaniu mnie na stanowisko Dowódcy Generalnego generał Majewski regularnie dzielił się ze mną doświadczeniami i wiedzą na temat zadań DG RSZ oraz  funkcjonowania podległych wojsk. Dziękuję Ci za to Leszku”, podkreślił.

Podczas uroczystości generałowie Majewski i Różański wpisali się do księgi pamiątkowej DGRSZ. Zakończyło ją wspólne zdjęcie dowódców ustępującego i nowego wraz z kierowniczą kadrą DG RSZ oraz przybyłymi dowódcami dywizji, skrzydeł, flotylli oraz jednostek organizacyjnych.

Przyjaciołom, znajomym i żołnierzom gen. Różańskiego przypominamy, że w kilka dni po otrzymaniu od Prezydenta RP postanowienia o mianowaniu na stanowisko Dowódcy Generalnego gen. Mirosław Różański zaapelował na swoim profilu w portalu Facebook o nieprzysyłanie materialnych dowodów uznania. Poprosił natomiast aby w zamian chętni wpłacali pieniądze na konto Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju. (rachunek numer: 68 1020 3570 0000 2902 0049 2306, PKO BP SA oddział w Bartoszycach)

Tekst: ppłk Artur Goławski
zdjęcia: Mirosław C. Wójtowicz

Przekazanie dowodzenia DGRSZ Przekazanie dowodzenia DGRSZ
Przekazanie dowodzenia DGRSZ

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
17 V 2019
Okręty Tarczy Przeciwminowej w Gdyni
17 maja do portu handlowego w Gdyni weszły okręty Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 1 (ang. SNMCMG-1). Gospodarzem wizyty ...
17 V 2019
Trwa międzynarodowe ćwiczenie COMMON CHALLENGE
W Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Dęba, trwa międzynarodowe ćwiczenie dowódczo-sztabowe wspomagane komputerowo pk. „Common Challenge – 19”.
17 V 2019
Świętoszowscy żołnierze w drodze na ...
Transporty z 10 Brygady Kawalerii Pancernej na poligon w Drawsku Pomorskim rozpoczęły się ponad tydzień temu. Przez ostatnie dni mieszkańców pobliskich ...
16 V 2019
Kolejna zmiana warty w Bemowie ...
16 maja w Bemowie Piskim odbyło się uroczyste przekazanie dowodzenia Batalionową Grupa Bojową NATO.
Szakolenie żołnierzy 8 Pułku Przeciwlotniczego
Niezwykła defilada - niezwykły spot
SILNI W SOJUSZACH - zaproszenie na defiladę
F-16 Baltic Air Policing 2019
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Baltic Air Policing 2019
Święto Wojsk Lądowych