..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Najnowsze - Dowódca Wojsk Lądowych USA w Polsce ::..
08 VI 2014

Dowódca Wojsk Lądowych USA w Polsce

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Do Polski przybył generał Raymond Odierno, dowódca Wojsk Lądowych Stanów Zjednoczonych z towarzyszącymi mu oficerami. Na lotnisku Okęcie delegację amerykańską przywitali generał broni pilot Lech Majewski i gen. dyw. Janusz Bronowicz.
zdjęcie - Dowódca Wojsk Lądowych USA w Polsce
Wizyta generała Raymonda Odierno w Polsce

W planach wizyty generała Odierno są spotkania w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych i na poligonie w Drawsku Pomorskim. Jeszcze w niedzielę wieczorem na uroczystym przyjęciu na jego cześć amerykański dowódca będzie rozmawiał z Dowódcą Generalnym i przedstawicielami DGRSZ o nowych możliwościach współpracy szkoleniowej. Jak powiedział Polskiej Agencji Prasowej generał Majewski, polskie dowództwo chce zaprezentować zarówno dotychczasowy dorobek wspólnych polsko-amerykańskich szkoleń, jak i propozycje na przyszłość, a także pokazać główny polski poligon, gdzie obecnie szkolą się polscy i amerykańscy spadochroniarze.

Pobyt w Warszawie generał Odierno zaczął od złożenia wieńca przed Grobem Nieznanego Żołnierza i zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas wieczornego przyjęcia generał Majewski odznaczył amerykańskiego dowódcę przyznanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi RP.

59-letni „czterogwiazdkowy” generał Raymond Odierno jest szefem sztabu amerykańskich wojsk lądowych od połowy 2011 r. To najwyższy rangą oficer US Army, w której formalnie nie ma stanowiska dowódcy. W przeszłości Odierno przez dwa lata dowodził siłami amerykańskimi w Iraku.

Tekst: ppłk Artur Goławski
Zdjęcia: Mirosław C. Wójtowicz

Wizyta generała Raymonda Odierno w Polsce Wizyta generała Raymonda Odierno w Polsce
Wizyta generała Raymonda Odierno w Polsce Wizyta generała Raymonda Odierno w Polsce Wizyta generała Raymonda Odierno w Polsce Wizyta generała Raymonda Odierno w Polsce Wizyta generała Raymonda Odierno w Polsce Generał Odierno w Muzeum Powstania Warszawskiego Generał Odierno w Muzeum Powstania Warszawskiego Generał Odierno w Muzeum Powstania Warszawskiego Generał Odierno zwiedza Grób Nieznanego Żołnierza Generał odierno oddaje cześć nieznanemu żołnierzowi
Wizyta generała Raymonda Odierno w Polsce

facebook twitter gplus

close
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
24 VI 2019
Techniczni eksperci
Pluton remontowy z żagańskiej jednostki wojskowej.
24 VI 2019
Primum non nocere
Zwykle ich nie dostrzegamy, mimo iż są stale obok – czy to w warunkach codziennego funkcjonowania w macierzystych jednostkach, czy podczas ...
24 VI 2019
Regionalne Mistrzostwa CISM
W dniach 17-21.06.2019 r. w Lubikówku koło Skwierzyny odbyła się czwarta edycja Regionalnych Mistrzostw CISM w biegu na orientację.
23 VI 2019
Polsko – włoskie współdziałanie
Pierwsza część ćwiczenia pod kryptonimem DRAGON-19 była wyzwaniem nie tylko dla polskich żołnierzy. Pancerniacy z 10 Brygady Kawalerii Pancernej szkolili się ...
DRAGON-19 strong in the alliance
Życzenia Ministra Obrony Narodowej
DRAGON-19
DRAGON-19 rozpoczęty
DRAGON-19
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Wielka defilada „Silni w sojuszach”
Baltic Air Policing 2019