..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Aktualności - 17 Akcja Serce w wykonaniu lotników z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego ::..
02 VIII 2019

17 Akcja Serce w wykonaniu lotników z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Już 17. raz w tym roku załoga 8 BLTr wspólnie z cywilnym personelem medycznym wykonała lot w ramach Akcji Serce
zdjęcie - 17 Akcja Serce w wykonaniu lotników z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego
17 Akcja Serce w wykonaniu lotników z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego.

Samolot M-28B/PT "Glass cockpit" Bryza o numerze 0221 transportował zespół transplantologów wraz z wyposażeniem specjalistycznym po trasie Kraków - Babimost - Warszawa - Kraków.

Dowódcą samolotu był kpt. pil. Jan Bieżuński, drugim pilotem ppor. pil. Adrian Sadkowski a technikiem pokładowym st.chor.sztab. Jarosław Wołosz.
Samolot do wykonania tego ważnego zadania lotniczego przygotował personel Grupy Obsługi Technicznej w składzie: mł.chor. Marek Celiński, mł.chor. Andrzej Frąckowiak, st.kpr. Rafał Chrząszcz oraz kpr. Marcin Płonka.
Z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego samolot wystartował o godzinie 9.50 a powrócił o godzinie 15.00 .

Załoga przetransportowała zespół transplantacyjny składający się z trzech osób oraz dwóch walizek wraz ze specjalistycznym wyposażeniem niezbędnym do wykonania przeszczepu.

Akcja rozpoczęła się w nocy 1 sierpnia br., kiedy po potwierdzeniu możliwości wykonania lotu, lekarze i wojskowe służby dyżurne rozpoczęły proces planowania i przygotowania operacji, która zawierała m.in. ustalenia dotyczące godziny, trasy czy pogody.

Dzisiejszy lot to już 17 zadanie lotnicze o statusie Hospital wykonane przez 8. Bazę Lotnictwa Transportowego w tym roku.

Tekst i zdjęcia: kpt Maciej Nojek

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Aktualności - ostatnie wpisy
16 VIII 2019
Rocznica „Cudu nad Wisłą”
W czwartek, 15 sierpnia br. żołnierze Czarnej Dywizji uczcili 99. rocznicę ustanowienia Święta Wojska Polskiego w międzynarodowym centrum treningowym Joint Multinational ...
16 VIII 2019
Obchody Święta Wojska Polskiego
Data Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, na stałe zapisała się na kartach historii Polski i Europy. Jedno z najważniejszych zwycięstw żołnierza ...
14 VIII 2019
Święto Wojska Polskiego
Obchodzone w rocznicę Bitwy Warszawskiej Święto Wojska Polskiego jest wyrazem hołdu dla chlubnych tradycji i dorobku polskiego oręża.
14 VIII 2019
Wojsko Polskie świętuje w Szczecinie
13 sierpnia 2019 r. w koszarach 12.Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie odbyły się uroczyste obchody święta Wojska Polskiego oraz 146. rocznicy urodzin ...
DRAGON-19 strong in the alliance
Życzenia Ministra Obrony Narodowej
DRAGON-19
DRAGON-19 rozpoczęty
Obchody Święta Wojska Polskiego
Defilada "Wierni Polsce"
DRAGON-19
Wielka defilada „Silni w sojuszach”