..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Aktualności - Wojsko wróciło do Nowego Miasta nad Pilicą ::..
11 VI 2018

Wojsko wróciło do Nowego Miasta nad Pilicą

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W sobotę, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wziął udział w spotkaniu pod hasłem „Wojsko w Nowym Mieście nad Pilicą. Witamy ponownie!”.
zdjęcie - Wojsko wróciło do Nowego Miasta nad Pilicą
Wojsko wróciło do Nowego Miasta nad Pilicą.

Między innymi na potrzeby podchorążych i studentów Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Nowym Mieście nad Pilicą powstał Zamiejscowy Ośrodek Szkolenia Lotniczego. Będzie on realizował szkolenie kandydatów na żołnierzy zawodowych w specjalnościach: pilot samolotu odrzutowego, pilot samolotu transportowego i pilot śmigłowca. Już dziś część lotniskowa kompleksu jest wykorzystywana na potrzeby tego szkolenia.

- Wojsko po 18 latach wróciło do Nowego Miasta nad Pilicą. To nie tylko ważne wydarzenie dla tego miasta, ale także dla wojska polskiego - powiedział Mariusz Błaszczak, szef MON.

http://mon.gov.pl/d/zdjecia/media/2018/06/foto-24.jpg

Dodatkowymi inwestycjami będzie budowa strzelnicy, ośrodka szkolenia walki w terenie zurbanizowanym, hali sportowej, taktycznych torów przeszkód i budynków koszarowych.

W spotkaniu, które połączone było z piknikiem wojskowym uczestniczył także marszałek Senatu RP, Stanisław Karczewski.

http://mon.gov.pl/d/zdjecia/media/2018/06/foto-4.jpg http://www.mon.gov.pl/d/zdjecia/media/2018/06/foto-59.jpg

***
Lotnisko w Nowym Mieście nad Pilicą było wykorzystywane przez wojsko do roku 2000. Funkcjonował tu rozformowany 47 Szkolny Pułk Śmigłowców. Za ponowne przygotowanie lotniska do realizacji szkolenia odpowiedzialne były między innymi 16 Jarociński Batalion Remontu Lotnisk oraz Kompania Usuwania Zniszczeń Lotniskowych z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego.

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Aktualności - ostatnie wpisy
22 X 2018
Borsuk-18, kolejna doba działań
Realizacja działań rajdowych i odtworzenie zdolności bojowej, odzyskanie izolowanego personelu, czy ewakuacja zagrożonego atakiem szpitala, to tylko część zagadnień i taktycznych ...
22 X 2018
Chemiczna chmura
Ćwiczenie taktyczne z wojskami pod kryptonimem Borsuk-18 nabiera na intensywności. Ćwiczące wojska weszły w kolejny etap tego szkoleniowego przedsięwzięcia.
19 X 2018
Z poświęceniem ratowali życie
Żołnierze 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego uczestniczyli w akcji ratowniczej podczas szkolenia poligonowego na CP SP Ustka.
19 X 2018
Borsuk-18, planowanie i realizacja zadań
18 października to dla uczestników ćwiczenia taktycznego z wojskami pod kryptonimem Borsuk-18 pierwsze wyzwania i taktyczne problemy poddane do rozwiązania.
Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie