..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Aktualności - F-16 i MiG-29 na Frisian Flag w Holandii ::..
09 IV 2018

F-16 i MiG-29 na Frisian Flag w Holandii

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Dziś rozpoczęło się międzynarodowe ćwiczenie Frisian Flag 2018, w którym uczestniczą samoloty 1 i 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego. Główna cześć ćwiczenia odbędzie się w bazach lotniczych w Leeuwarden oraz Eindhoven w Holandii.
zdjęcie - F-16 i MiG-29 na Frisian Flag w Holandii
31BLT podczas ćwiczenie Frisian Flag 18.

W dniach 4 – 6 kwietnia nastąpiło przebazowanie samolotów F-16 z Krzesin oraz personelu technicznego do bazy w Leeuwarden. Część sprzętu niez ędnego do zabezpieczenia lotów została przetransportowana drogą lądową. Do Holandii poleciały również samoloty MiG-29.

Ćwiczenie pk. FRISIAN FLAG 2018, w którym uczestniczyć będą przedstawiciele Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Francji oraz Włoch potrwa do 20 kwietnia.

Planowane w ramach ćwiczenia misje lotnicze będą wykonywane dwa razy dziennie. Ich główny cel to przygotowanie personelu lotniczego do współdziałania podczas różnego rodzaju konfliktów i zagrożeń poprzez doskonalenie planowania lotów w dużych ugrupowaniach COMAO (Połączona Operacja Powietrzna) w realistycznym środowisku współczesnego pola walki zgodnie ze standardami NATO, doskonalenie umiejętności praktycznego taktycznego wykonywania lotów w grupowaniu COMAO oraz ich analizę po locie a także podtrzymanie i wznowienie nawyków w tankowaniu samolotów w powietrzu.

Zestawienie statków powietrznych poszczególnych państw biorących udział w ćwiczeniu:

www.luchtvaartnoordnederland.nl/frisian-flag-2018-english/

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzyzsztof Nanuś

Red. kmdr por. Czesław Cichy
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Aktualności - ostatnie wpisy
23 IV 2018
„Akcja Serce” w wykonaniu lotników ...
20 kwietnia, załoga statku powietrznego z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie wzięła po raz kolejny udział w misji ratowania ludzkiego ...
23 IV 2018
Pancerniacy świętują!
Czołem Pancerniacy! Takimi słowami przywitał żołnierzy 34BKPanc dowódca jednostki, płk Dariusz Lewandowski rozpoczynając tym samym uroczysty apel z okazji święta Brygady.
20 IV 2018
Pancerny pięciobój
W trzecim tygodniu kwietnia do 10 Brygady Kawalerii Pancernej przyjechali pięcioboiści z jednostek Czarnej Dywizji. Żołnierze – sportowcy rywalizowali w tej ...
20 IV 2018
Najlepsi z najlepszych w Wojskach ...
W CSWLąd Poznań trwają zawody o wyłonienie najlepszych plutonów w wyszkoleniu bojowym w Wojskach Lądowych. W dniu 26 marca uroczystego otwarcia ...
3 Flotylla Okrętów
Szkolenie ogniowe przeciwlotników z Marynarki Wojennej.
Zimowe szkolenie poligonowe 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.
Strzelania AHS Krab
NATO Tiger Meet 2018
100-lecie Lotnictwa Wojskowego
100-lecie Marynarki Wojennej
Gwiezdne Wojny