..:: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych :: Aktualności / Aktualności - F-16 i MiG-29 na Frisian Flag w Holandii ::..
09 IV 2018

F-16 i MiG-29 na Frisian Flag w Holandii

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Dziś rozpoczęło się międzynarodowe ćwiczenie Frisian Flag 2018, w którym uczestniczą samoloty 1 i 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego. Główna cześć ćwiczenia odbędzie się w bazach lotniczych w Leeuwarden oraz Eindhoven w Holandii.
zdjęcie - F-16 i MiG-29 na Frisian Flag w Holandii
31BLT podczas ćwiczenie Frisian Flag 18.

W dniach 4 – 6 kwietnia nastąpiło przebazowanie samolotów F-16 z Krzesin oraz personelu technicznego do bazy w Leeuwarden. Część sprzętu niez ędnego do zabezpieczenia lotów została przetransportowana drogą lądową. Do Holandii poleciały również samoloty MiG-29.

Ćwiczenie pk. FRISIAN FLAG 2018, w którym uczestniczyć będą przedstawiciele Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Francji oraz Włoch potrwa do 20 kwietnia.

Planowane w ramach ćwiczenia misje lotnicze będą wykonywane dwa razy dziennie. Ich główny cel to przygotowanie personelu lotniczego do współdziałania podczas różnego rodzaju konfliktów i zagrożeń poprzez doskonalenie planowania lotów w dużych ugrupowaniach COMAO (Połączona Operacja Powietrzna) w realistycznym środowisku współczesnego pola walki zgodnie ze standardami NATO, doskonalenie umiejętności praktycznego taktycznego wykonywania lotów w grupowaniu COMAO oraz ich analizę po locie a także podtrzymanie i wznowienie nawyków w tankowaniu samolotów w powietrzu.

Zestawienie statków powietrznych poszczególnych państw biorących udział w ćwiczeniu:

www.luchtvaartnoordnederland.nl/frisian-flag-2018-english/

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzyzsztof Nanuś

Red. kmdr por. Czesław Cichy
  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Aktualności - ostatnie wpisy
21 IX 2018
Walka w terenie zurbanizowanym
Pododdziały z 10 Brygady Kawalerii Pancernej, uczestniczące w szkoleniu na Ośrodku Szkolenia Wojsk Lądowych w Wędrzynie, wykorzystują każdą okazję, aby doskonalić ...
21 IX 2018
Szkolenie poligonowe 1 Dywizjonu Artylerii ...
Od niemal tygodnia żołnierze 1 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej 23 Pułku Artylerii realizują szkolenie poligonowe w Żaganiu. W dniach 19-20 września bateria ...
20 IX 2018
Kolejna zmiana warty w Bemowie ...
20 września w Bemowie Piskim odbyło się uroczyste przekazanie zmiany Międzynarodowej Batalionowej Grupy Bojowej NATO
19 IX 2018
Wizyta Attaché Obrony Słowacji
I zastępca Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Jan Śliwka spotkał się dzisiaj ze zdającym i przyjmującym obowiązki na stanowisku ...
Morskie szkolenie
MPL Air Show 2018
Saber Strike-18 w Polsce
Sesja air-to-air podczas NTM18
Święto Wojsk Lądowych
AIR SHOW 2018
Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego
Diecezjalne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości  w Rokitnie